به اهتمام هلدینگ مدیریت صنعت شوینده و شرکت نوآوران توسعه ملی، بزرگترین رویداد صنایع شوینده کشور برگزار شد

سخنرانی خانم دکتر مهرناز حیدری، معاون شرکت نوآوران توسعه ملی

سه شنبه، سی‌ام شهریورماه، رویداد فناوری و نوآوری‌محور صنعت شوینده توسط هلدینگ بیدسیم و با همکاری شرکت نوآوران توسعه ملی به‌صورت متمرکز و آنلاین برگزار شد. در این رویداد میهمانانی از شرکت توسعه صنایع بهشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، انجمن صنفی شوینده کشور، مدیران عامل و معاونان گروه بیدسیم و شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا حضور داشتند. در این رویداد که با هدف شناسایی پتانسیل شرکتهای دانش بنیان و فناور در حوزه صنعت شوینده و ایجاد تعامل و همکاری میان شرکتهای صنعتی و استارتاپها برگزار شد، شش طرح برگزیده به‌صورت اختصاصی به حاضران معرفی شدند و پانزده شرکت دیگر نیز در قالب نمایشگاه به ارائۀ توانمندی‌های خود پرداختند.

ابتدای مراسم با سخنرانی دکتر نعمت‌اللهی، مدیرعامل بیدسیم، آغاز گردید. وی، یکی از اهداف مهم رویداد را تثبیت نگرش فناورانه به حل مسائل در ساختار مدیریتی و سیاست‌گذاری شرکت‌ها عنوان و ابراز امیدواری کرد که این‌گونه همایش‌ها و رویدادها در صنعت شوینده کشور به رشد و تعالی استعدادهای شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا بینجامد و در سطح کلان، توسعه پایدار کشور را به همراه داشته باشد.

همچنین خانم دکتر حیدری، معاون شرکت نوآوران توسعه ملی، در راستای نحوه انتخاب شش شرکت دانش بنیان از میان تمام متقاضیان و همچنین روند تعامل‌های آینده با این ۶ شرکت و سایر شرکت‌ها (که با داشتن کانتر در نمایشگاه به ارائه محصول خود پرداخته بودند) توضیحاتی را ارائه دادند.

در ادامه، شش شرکت برگزیده دانش‌بنیان به ارائۀ طرح‌های خود پرداختند و سپس میهمانان و مدیران ارشد شرکت‌ها با حضور در فضای نمایشگاهی از غرفه‌های کسب‌وکارهای نوین و استارآپ‌ها بازدید کردند.

۶ شرکت منتخب و ارائه طرح ها:
کارین فرایند سینا: راه اندازی خط تولید آنزیم های صنعت شوینده با ظرفیت ۲۵۰ تن در سال
بنیان دانش پژوهان: نمک زدایی اب و پساب تولید هم زمان اب و برق
پیام افزار پیک اسا: طراحی داشبورد هوش تجاری و داده کاوی جهت بهبود فرایند زنجیره تامین
پیشتازان زیستی مدیسه: تولید آنزیم های شوینده پروتئاز و لیپاز
کیمیا گهر مهر: تولید ضدعفونی کننده سبز با تاثیر دراز مدت
لیپاک نادیران: پاک کننده چند منظوره سطوح خنثی دوستار محیط زیست

پایان‌بخش رویداد به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای صنعت شوینده نیز، تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه بود که میان هلدینگ بیدسیم، شرکت نوآوران توسعه ملی و ۶شرکت‌دانش‌بنیان منتخب و ارائه‌کننده در رویداد منعقد گردید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!